пл.Народна, 6, м. Перечин, 89200 тел./факс (03145)2-14-54 E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Код ЄДРПОУ 40384254

 


 

Перерахунок пенсії держслужбовцям

На багаточисельні звернення до Перечинського об”єднаного управління ПФУ Закарпатської області громадян із числа колишніх державних службовців щодо перерахунків пенсій повідомляємо :

згідно п.5 Прикінцевих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” №213 від 02.03.2015 року, з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, які набули право на призначення пенсії відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій і статус суддів”, “Про статус народного депутата України”, “Про Кабінет Міністрів України”, “Про судову експертизу”, “Про Національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про дипломатичну службу”, Податкового та митного кодексів України, Положення помічника-консультанта народного депутата України.

У зв’язку з викладеним з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.

 

Начальник відділу з ПП та ВП                                                     І.А.Гутич

Перечинське об’єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області роз‘яснює

- Хто вважається непрацездатними членами сім’ї, яким призначається пенсія  в разі втрати годувальника?

За ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»непрацездатними членами сім’ї вважаються:

чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого ст.26 цього Закону;

діти (в тому числі ті які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші від цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 річного віку;

чоловік, (дружина), а за їхньої відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся  померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті  доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) восьми років;

Перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року (мінімальна пенсія підвищується з 1130 до 1247 гривен.)

З 1 грудня  проведено перерахунок мінімальних розмірів пенсій, обчислених відповідно до ст.28 ЗУ „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” та доплат за понаднормовий стаж роботи. Також перерахунку підлягатимуть і складові пенсійних виплат, які визначаються залежно від розміру мінімальної пенсії.

Це, зокрема, підвищення до пенсій, що передбачені ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (інвалідам війни, учасникам БД,  учасникам війни); мінімальні розміри пенсій військовослужбовцям та членам їх сімей, у разі втрати годувальника, надбавки на утриманців, призначені відповідно до ЗУ „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”; підвищення до пенсій, що передбачені ЗУ „Про жертви нацистських переслідувань”; мінімальні розміри пенсій по інвалідності внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та щомісячна державна адресна допомога.

Особливості призначення пенсій на пільгових умовах по списку № 1 та списку № 2

Законом передбачено призначення пенсій за віком на пільгових умовах. Причому чим більший ступінь важкості та шкідливості умов праці, тим нижчий вік виходу на пенсію. Зниження віку виходу на пенсію та стажу скорочує період трудової діяльності працівника в несприятливих умовах, а відтак зменшується шкідливий вплив цих умов на його здоров'я. 

 Право на призначення пенсій визначається нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення", а розміри пенсій обчислюються за нормами статей 27 та 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". 

Статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, працівники яких категорій мають право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах. Це не тільки особи, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1, та особи, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2, а й особи, зайняті повний робочий день на певних роботах. 

Все про перерахунок пенсій з 1 грудня 2016 року

Законом України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” було передбачено підвищення мінімальних соціальних  стандартів з 1 грудня 2016 року.

Прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення. Зокрема, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня становитиме 1247 гривень.

Для осіб, які мають повний страховий стаж, інвалідів та одержувачів пенсій у зв'язку із втратою годувальника мінімальна пенсія визначається на рівні прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.

Порядок та умови призначення пенсії по інвалідності!

Пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності.

У такому самому порядку призначається пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком, якщо на день встановлення інвалідності особа не працює та має необхідний стаж.

Якщо особа звільнилася з роботи та набула необхідного страхового стажу після встановлення групи інвалідності, пенсія по інвалідності в розмірі пенсії за віком призначається з дня настання такого права, за умови, що звернення  відбулося не пізніше трьох місяців з дня виникнення цього права.

Особливості виплати пенсії державним службовцям при переїзді на постійне місце проживання до Литви

Відповідно до статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон, пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперед перед від’їздом, рахуючи з місяця, наступного за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання.

Все про пенсії учасникам АТО

На сході нашої держави вже не перший місяць продовжується антитерористична операція і на жаль, українські силові структури  зазнають втрат – є  як загиблі, так і поранені вояки. Варто зазначити, учасників АТО на сьогодні прирівняно до учасників бойових дій. Згідно п. 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до осіб, які належать до учасників бойових дій, віднесено: військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.

Перелік документів, необхідних для призначення надбавки до пенсії на утриманців-дітей до 18 років

Надбавка до пенсії призначається  непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім’ї ,відповідно до статті 76 Закону України «Про пенсійне забезпечення. Така надбавка нараховується на членів сім’ї, зазначених у статтях 37, 38, 40 і 41 цього Закону.

 

Централізоване призначення пенсій – перспектива скорого майбутнього

Одним з  пріоритетних напрямів в роботі Пенсійного фонду України на даний час є створення централізованої бази даних пенсіонерів та єдиної електронної системи призначення та виплати пенсій. У зв’язку з цим активно розробляється нова система обслуговування громадян та обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій.